Rehabilitacja dla Seniorów

Nasza placówka zajmuje się wsparciem w rekonwalescencji po odbytych urazach, wypadkach lub operacjach oraz zabiegami rehabilitacyjnymi dla seniorów. Konsultacji udzielamy w przypadku chronicznych bóli w krzyżu, w mięśniach czy przy zmianach zwyrodnieniowych stawów. Pacjenci pracują nad przywróceniem sprawności z pomocą fizjoterapeutów stosujących zróżnicowane metody.

 

Opracowujemy dla każdego Pacjenta indywidualne zestawy regularnych ćwiczeń, a także masaże. Pozwalają one rozluźnić napięcia nerwowo-mięśniowe i wspomagają w schorzeniach kręgosłupa i obręczy barkowej oraz przy ogólnej fizjoterapii w geriatii. Wykonujemy zarówno masaże całościowe, grzbietu czy stóp, a także relaksacyjne z aromatycznymi olejkami roślinnymi.

 

Świadczymy też leczenie przy wsparciu technologii. Są to metody takie, jak światłolecznictwo, krioterapia, fala uderzeniowa czy elektrostymulacja. Pomagają walczyć z bólem oraz poprawiają odporność na infekcje i drobnoustroje. Techniki i zabiegi dopasowane są do indywidualnych potrzeb, ale również możliwości osób starszych. Rehabilitacja jest wykonywana na terenie ośrodka lub w domu Pacjenta.

 

W naszym gabinecie posiadamy także robota "Luna", który służy do neurorehabilitacji: https://egzotech.com/

Oraz wirtualną rehabilitację Kinect: https://technomex.pl/platformy-diagnostyczno-rehabilitacyjne/platformy-stabilometryczne/kinect1

Leczymy również metodą PDT-R jedną z nielicznych holistycznych terapii: http://fizjotechnologia.com/ciekawostki/metoda-p-dtr.html

 

CENTRUM MEDICO s.c. w Bielsku-Białej na ul. Komorowickiej 23, tel. kontaktowy 33/ 816 40 25 , 883 519 119