Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami stosowany był już w starożytności Dalekiego Wschodu. Wykorzystuje on teorie przepływu energii przez organizm. Masaż ma powodować otwarcie punktów odpowiadających za odbieranie i przetwarzanie energii. Takich najważniejszych punktów jest siedem. Kamienie są umieszczane na ciele masowanego zgodnie z mapą tzw. czakr.

 

Czakra korony,trzeciego oka,gardła, serca, splotu słonecznego, seksu, korzenia.

 

Masaż gorącymi kamieniami ma dużo korzyści na poprawę krążenia, rozszerza naczynia krwionośne, ułatwia odpływ krwi żylnej, podwyższa puls, przyspiesz prace serca. Poprawia cyrkulacje limfy, przyspiesza wydalanie przez komórki produktów przemiany materii. Łagodzi objawy stresu, działa uspokajająco i relaksująco Wspomaga regenerację po długotrwałych wysiłkach poprawia napięcie i elastyczność mięśni. Wysoka temperatura powoduje otwieranie porów skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej wygląd,nadaje jędrności, pomaga zwalczyć cellulit.

 

Do masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się bazalt i marmur. Bazalt charakteryzuje się owalnym kształtem i ciemną barwą. Rozgrzane do temperatury około 50 stopni długo utrzymują ciepło organizmu, Masaż gorącymi kamieniami zwykle trwa od 60 do 90 minut. Podczas masażu wykonuje się ruchy polegające na delikatnym przesuwaniu kamieni wzdłuż całego ciała,ruchów okrężnych wzdłuż ciała i zbliżanie dwóch kamieni do siebie i ugniatanie fałdy skóry.

 

Są także przeciwwskazania takie jak : skóra jest bardzo wrażliwa na ciepło, osoby z nadciśnieniem tętniczym, żylaki, choroby serca, ostre stany zapalne stawów , kości, cukrzyca, przy nowotworach i w czasie ciąży.